top of page
sunset-421205_1920.jpg

"Mým posláním je pomáhat ostatním lidem cítit se lépe."

Jsem vděčná, že dnes mohu být tady pro Vás a chci poděkovat i Vám za důvěru a odvahu vydat se novým směrem. Když už jste se ocitli tady, jste na dobré cestě k silnějšímu, zdravějšímu tělu, ke klidnější mysli a radostnějšímu prožívaní.


Mým největším učitelem je ŽIVOT. Provedl mě širokým spektrem zkušeností. Byla jsem nahoře i dole. Úspěšná, silná, „neohrožená a nevyčerpatelná“ i nemocná, zlomená, slabá, vystrašená, na dně. Bohatá i chudá. S pomocí i úplně sama. S nadějí i bez ní. Proto vím a soucítím.


Před více než deseti lety jsem žila hyperaktivní život manažerky v Praze. Od začátku vysoké školy jsem pracovala i ve více pracích nejadnou a byla jsem k nezastavení po všech stránkách. Zastavení ale přišlo náhle s nemocí těsně před třicítkou a pak už to šlo nějakou dobu jen z kopce. Chronický únavový syndom, šílené psychické propady, záněty a bolesti všeho druhu, autoimunita a tak dále. U lékařů (a později ani léčitelů a terapeutů) jsem se žádné smysluplné pomoci nedočkala a můj stav se postupně jenom zhoršoval.


Jelikož jsem ale od přírody hlava tvrdá, nebyla jsem ochotná přijmout, že s tím nejde nic dělat. Pustila jsem se tedy v lepších dnech (a dlouho jich nebylo mnoho) do studia tělesných funkcí, všemožných výživových směrů a oblastí tradiční a přírodní medicíny. Za léta jsem prošla různými stravovacími režimy – od syrové stravy přes vegetariánství, veganství, paleo, GAPs, SCD, Low FODMAPaž po ájurvédské stravování. Prošla jsem půsty na šťávách i na vodě, různými (více i méně kontroverzními) očistami, detoxy či léčebnými protokoly s bylinami z vlastního sběru i z celého světa a s množstvím užitečných i zbytečných doplňků. Při některém kroku na své cestě k uzdravení jsem se cítila lépe, jindy hůř. Naučila jsem se naslouchat svému tělu i duši.

 

Postupně se můj život a především jeho prožívaní úplně změnily. Dnes žiju v divoké přírodě, pracuju fyzicky (starám se o naše hospodářství, zahrádku, živobytí) i duševně (s Vámi). Kdysi jsem jenom snila o tom, že k tomu všemu budu mít dostatek energie. Proto teď spím, jím, dýchám, hýbu se, odpočívám, tvořím i rozjímám v souladu s rytmem Přírody. Protože cítím, že život v rovnováze a harmonii svědčí zdraví nejvíce.

Mé vzdělání

Má cesta mě před pár lety dovedla ke studiu integrativní medicíny (Integrative Health Practitioner) u Dr. Stephena Cabrala v jeho Welness Institutu v Bostonu, USA. Konečně jsem našla svého mentora, který stejně jako já dospěl vlastní cestou k poznání, že cesta vede skrze spojení. Spojení dávné moudrosti původních přírodních medicín a filozofií (ájurvéda, TČM, ruská přírodní medicína, tradiční bylinkářství, východní filozoficko-psychologické nauky) a nejmodernějších vědeckých poznatků (funkční medicína, orthomolekulární medicína, bioregulační medicína).

 

Protože co mě moje cesta naučila především, je otevřenost mysli. A totiž že každý jsme jiný, každý máme jiné životní podmínky a okolnosti, každému sedí jiná cesta a jiný přísup. Co je pro jednoho lékem, pro druhého může být „jedem“. Nelze tvrdit, že moje pravda je jediná možná a nejlepší. Právě naopak. Jen skrze poznání, pochopení, přijetí a soucit (k druhému i K SOBĚ) lze dojít výsledku.


Díky funkční medicíně a jejím specifickým podrobným laboratorním testům jsem zjistila, co se v mém těle děje z funkčního hlediska (co chybí – vitaminy a minerály, co přebývá – patogenní mikroflóra; že je střevo propustné, hormony v nesouladu atd.). Kombinace vhodné stravy a vhodných doplňků pomohla postupně srovnat nerovnováhu a dále "„pracuju“ na vyladění mikrobiomu, který jsem měla velice poškozený. 


Ve dnech, kdy jsem na tom byla fyzicky i psychicky nejhůř, jsem si dala slib. Slib, že pokud se jednou uzdravím, budu se všemi silami, které budu mít k dispozici, věnovat lidem, kteří to budou potřebovat, aby se nemuseli cítit tak ztracení, osamocení a zmatení, jako jsem se tehdy cítila já. Proto dnes žiju život, který ode mě žádá přesně to, co mu chci sama dávat. Jsem Vám k dispozici jako partner na cestě zpátky k rovnováze. Používám nástroje (de-stress protokol, laboratorní testování a další), které jsou klinicky ověřené na stovkách tisíc klientů (i mou vlastní zkušeností). Nenechám Vás v tom samotné.

IHP.jpg
My Approach
small certificat.jpg

Certifikace, školy & kurzy

2019 - Integrative Health Pracitioner, USA, odborná certifikace

2016 - Ayurvéda - základní pricipy, kurz a samostudioum

2015 - Psychosomatika, kurz a samostudium

2014 - Etikoterapie, samostudium

2013 - Tradiční bylinkářství - samostudium

2012 - Zdraví a výživa, kurz a samostudium

2011 - Arteterapie, odborná certifikace

2010 - Psychologie, kurz a samostudium

1999 - Ekonomická univerzita, Bratislava

bottom of page