top of page

Podrobný test stolice GI360

Test GI306, je jedním z nejnovějších přírůstků do seznamu nejvyhledávanějších lékařských testů současnosti. Hlavním cílem tohoto testu je použít vzorek stolice při zkoumání vašeho mikrobiomu, k identifikaci patogenů, oportunních bakterií, prospěšných bakterií a klíčových markerů funkcí trávení a imunity. Hodnocení se zaměřuje hlavně na konkrétní mikroby, které mají tendenci narušovat normální rovnováhu vašeho mikrobiomu, vyvolávat problémy ve vaší gastrointestinální flóře a způsobovat problémy s trávením a další chronické zdravotní stavy, jako napr. autoimunitní onemocnění. 
Ne všechny bakterie jsou špatné a test GI360 vyhodnotí vaši hladinu prospěšných, patogenních a oportunních bakterií. Na základě toho určí tzv. index dysbiózy (DI), což je skóre od 1 do 5 na základě celkového množství bakterií  ve vzorku pacienta ve srovnání s referenční populací. Hodnoty nad 2 znamenají, že profil vaší mikrobioty se liší od definované zdravé referenční populace a tento stav sa označuje pojmem dysbióza. Čím vyšší je DI nad 2, tím hlubší je dysbióza. 

Pro koho je test stolice GI360 určen?

 

  • Tento test je ideální pro ty, kteří trpí zažívacími potížemi, jako je zácpa, průjem, nadýmání, kyselý reflux, bolest žaludku, syndrom dráždivého tračníku (IBS) a zánětlivé onemocnění střev (IBD) nebo jiné autoimunitní onemocnění. 

  • Pokud trpíte úzkostí nebo depresí, může to být silně ovlivněno vašimi bakteriemi ve střevě. Stále více  výzkumů potvrzuje, že stav mikrobiomu má silný vliv na mozek. Serotonin je z většiny tvořen právě v hrubém střevě, proto jeho zdraví má zásadní vlyv na vaši náladu a mentální funkce. Mnohokrát při práci s klienty vidím, že zlepšení  jejich trávení vede k eliminaci úzkosti, zlepšení deprese a zmizení tzv. mozkové mlhy.


Nejběžnější příznaky, kdy je vhodné testování mikrobiomu GI306:

Deprese
Úzkost 
Změny nálady
Bolesti hlavy
Mozková mlha
Abnormality spánku
Chronická únava a fibromyalgie
Alergie 
Chronicky ucpaný noc 
Akné, ekzémy, dermatitida, vyrážky, kopřivka 
Nadýmání, plyn, nevolnost, kyselý reflux a další diskomfort trávení
Chronická zácpa nebo průjem 
Bolesti břicha
Rychlé a nechtěné přibírání nebo hubnutí 
Záněty
Bolest kloubů


Výhody testu GI360

Unikátní na tomto testu stolice je to, že účinně zmapuje patogenní bakterie, parazity, plísně, oportunní patogeny i viry. Tyto mají negativní dopad na vaše tělo a celkové zdraví, pokud je mikrobiom nevyvážený a imunitní systém nefunguje správně. Identifikuje konkrétní patogenní organismy, které by mohly způsobit, že budete trpět chorobami, jako jsou autoimunitní problémy či artritida, protože většina chronických stavů může být ovlivněna vašimi střevními bakteriemi. Pokud má prospěšná mikrobiální flóra nalezená ve vašem střevě správnou rovnováhu,  poskytuje několik zdravotních výhod jako je správné vstřebávání a využívání živin, trávení a odstraňování patogenů a odpadů z vašeho těla.Na druhou stranu špatné trávení a vstřebávání může vyvolat řadu zdravotních stavů, jako jsou výživové nedostatky a imunitní dysfunkce. Špatně fungující gastrointestinální systém může také vyvolat potravinové alergie a jiné formy toxicity.


Čím se liší test GI360 od ostatních dnešních testů stolice?

Jeho výhodou je to, že si ho můžete udělat doma. Testovací sadu s podrobným návodem obdržíte kurýrem a vzorek pak odešlete Fedexem přímo do laboratoře. Výsledky dostanete přibližně do 4 týdnů. Jedná se o novodobý zdravotní test, který může poskytnout to nejlepší ze všech ostatních vyšetření a testů stolice dohromady. Je nejkomplexnější, protože provádí hloubkovou kontrolu problému. Liší se od ostatních testů, protože využívá techniku multiplexní a automatizované analýzy PCR, která díky zkoumání DNA umožňuje měřit více virů, parazitů, kvasinek a bakterií současně pouze s jedním vzorkem stolice. Test navíc využívá markery zdraví střeva, což mu umožňuje komplexně analyzovat váš střevní mikrobiom . Sleduje také markery zánětu, trávících funkcí a imunitního systému sliznic, aby byla analýza ještě efektivnější. Odstraňuje tak dohady, aby mohl být formulován efektivní léčebný plán. 

Rozdíl mezi OAT a GI360

GI360 je nadstavbou a doplňující analýzou testu OAT vhodný především u chronických potíží, které vzdorují léčbě protokoly funkční medicíny a u autoimunitních onemocnění. OAT má širší rozsah z hlediska funkcí organismu (metabolismus, neurotransmittery, deficity vitaminu D a skupiny B, detoxikace) a je vhodnější na určení přítomnosti plísní a Candidy albicans, jelikož neměří jejich přímou přítomnost, která je v případě GI360 ovlyvněná jejich krátkou životností mimo tělo jako i jejich přítomností i v jiných částech těla, než je hrubé střevo. OAT totiž měří jejich metabolity, které v těle zůstávají a tudíž když je test detekuje v nadměrné míře, víme jistě, že v těle jsou. 
GI360 je však i sám o sobě absolutně dostačující. OAT totiž nezmapuje mikrobiom, parazity ani ostatní patogeny ve střevě. Na to je potřeba podrobná analýza stolice. Z výsledku GI360 jsme tedy schopní podrobně určit nejen co se děje v hrubém střevě z hlediska mikroflóry, ale díky testovaným markerům a zjistíme i širší souvislosti z hlediska metabolických a imunitních funkcí. Zjistíme tak například nejen to, že se plísně či Candida v těle vyskytují, ale také klíčovou příčinu, proč je imunitní systém nezvládá kontrolovat (např. kvuli přítomnosti parazitů či jinýc patogenů). 

Testy se provádí v partnerských laboratořích v Lodýně nebo v USA. Pro objednání testu mě, prosím, kontaktujte. 

bottom of page