top of page
women cut.jpg

Proč se mnou spolupracovat? 

 
Odborné poradenství

V posledních desetiletích se epidemie civilizačních onemocnění rozrostla do nevídaných rozměrů. Už i malé děti a mladí lidé trpí chronickými nemocemi, které byly ještě donedávna přisuzovány vyššímu věku a opotřebení organismu.
O důvodech asi už ani není potřeba se zmiňovat.

 

Od 50. let přicházíme denně do styku se 77 000 druhy chemikálií. Do toho chronický stres, nadužívání antibiotik a jiných léků, neodstatek pohybu v přírodě, elektromagnetický smog, neprospěšné životní návyky, nedostatek kvalitního oddychu, čisté vody, průmyslově nezpracovaných celostních potravin... Takové podmínky na naší planetě zatím nebyly a nezdá se, že by s nimi Matka příroda počítala, když tvořila naše tělo.


Svět se ale naštěstí mění a čím dále tím více lidí si tyto souvislosti uvědomuje a hledá cestu, jak se co nejvíc vrátit k životu, který podporuje zdraví a rozkvět jak fyzický, tak duševní.


Jak ale začít? Často nás k zásadním krokům dovede až „diagnóza“. Tedy nerovnováha těla, která se projevila nemocí natolik úpornou, že vzdoruje klasické léčbě, a natolik otravnou, že už nemůžeme dál. Mnoho těchto onemocnění je spojeno s depresemi a úzkostmi, kdy už nás to prostě přestane bavit a jsme ochotni ke změně až od základů. To je ten nejlepší moment, kdy se obrátit na odbornou pomoc. Je sice i možnost pátrat sám na vlastní pěst na internetu, ale informací je obrovské množství a vyznat se v nich či najít si vůbec čas se v nich zorientovat je prakticky nemožné.


Sama jsem si tím prošla a častokrát si tak nevědomě možná více uškodila než pomohla. Jsem ale člověk, který se nenechá jen tak zastavit a dlouholeté zkoumání všech dostupných přístupů mě dovedlo ke studiu integrativní medicíny, která je synergií toho nejlepšího, co je v současnosti dostupné pro navrácení těla do stavu rovnováhy.


Pracuju se složením jídelníčku směrem k celostním, továrně nezpracovaným potravinám. Nejsem propagátorkou žádné extrémní diety, protože ty pro většinu lidí nebývají vhodné. Doporučuju jemné a proveditelné změny v životním stylu, protože ten, který je dnes běžný, je pro většinu z nás destruktivní a přivádí nás do stavu chronického stresu a tím aktivuje nemoci, které by se za jiných podmínek nemusely vůbec objevit.


Nejen v kolébkách moudrosti jako je stará Indie a Čína, ale  v době našich prababiček se vědělo, jak žít tak, aby člověk měl sílu a chuť ráno vstát, pracovat s radostí a užívat si všeho, co život přináší. To, co doporučuju, nemám jen vyčteno z odborných knih, ale také to žiju, a proto z vlastní zkušenosti vím, jak dávná moudra přizpůsobit dnešnímu životu. Zároveň díky „omylům“, které jsem z nevědomosti na své vlastní cestě k uzdravení absolvovala, znám i úskalí různých přístupů pro individuální podmínky svých klientů, a tak Vám můžu pomoct se jich vyvarovat, případně rychle napravit „vzniklé škody“. Více o mém příběhu, zkušenostech a vzdělání si můžete přečíst zde...

Individuální konzultace

Individuální konzultace je vhodná pro každého, kdo si přeje změnu ve svém současném zdravotním stavu, hmotnosti, psychickém rozpoložení, nebo pro ty, kteří se už zdravému životnímu stylu věnují, ale přejí si zkontrolovat biochemii těla z hlediska optimálních hodnot funkční medicíny, a ujistit se tak, že tělo má potřebnou výživu a podmínky, aby byla rovnováha zachována.

Skládá se ze dvou nebo čtyř setkání (Skype, WhatsApp, Messenger, telefon) s následnou e-mailovou/chatovou podporou. 

 1. Předmětem první konzultace je důkladná analýza Vašich potíží a celkových životních okolností, které s nimi mohou souviset. Zároveň Vám vysvětlím všechny souvislosti a kroky, které je potřeba udělat, aby došlo k nápravě. Doporučím Vám vhodné laboratorní testy, ze kterých sami uvidíte, co se uvnitř Vašeho těla odehrává.
   

 2. Výsledkem je Váš bio-individuální profil, díky kterému mohu sestavit specifický jídelníček Vám na míru. Dále doporučím doplňky, které pomohou z těla odstranit to, co mu škodí (toxiny, patogenní organismy, těžké kovy), doplnit to, co mu chybí (vitamíny, minerály, aminokyseliny) a podpoří hojící procesy, aby se co nejrychleji napravily vzniklé škody. Postarám se o to, abyste si nové stravování a navrhované změny životního stylu co nejsnáze osvojili, a zároveň jsem tady pro Vás, abychom spolu probrali případná úskalí a abych zodpověděla všechny dotazy, které v procesu mohou vyvstat. Toto bude předmětem naší druhé schůzky.
   

 3. Vím, že změnit stereotypy, které jsme udržovali po celý dosavadný život, není jednoduché. Proto jsem Vám i po úvodních 2 konzultacích další měsíc k dispozici, a to jednou týdně (nebo častěji, dle nutnosti). Budeme opět v kontaktu přes e-mail, WhatsApp nebo Messenger, abychom doladili plán přesně na míru Vašim potřebám, objasnili případné nejasnosti a abych Vám byla oporou na nové cestě. Sama jsem si vždy přála, abych měla někoho, kdo by o mě pečoval a dohlížel na moje pokroky. Proto Vám chci poskytout vše, abyste také dosáhli úspěchu.
   

 4. Když se domluvíme na dlouhodobé péči, budou následovat ještě další 2 konzultace, vždy jednou za měsíc + e-mailová/chatová podpora po celou dobu 4měsíční spolupráce. Tento program je vhodný pro dlouhodobé chronické zdravotní potíže (napr. SIBO, poruchy příjmu potravy, chronické vyčerpání, autoimunitní onemocnění apod.), které vyžadují absolvování specifických protokolů.  
   

Vezměte prosím na vědomí, že neléčím ani nediagnostikuju nemoci (za tímto účelem vždy konzultujte svého lékaře). Mé konzultace slouží edukačně a zaměřujeme se vždy na péči o zdraví, zdravý životní styl a jídelníček.

anna-pelzer-IGfIGP5ONV0-unsplash.jpg

Ceny konzultací

RESTART  – 3600 Kč / 150 EUR

Co obsahuje:

 • analýza 4 stranového vstupního dotazníku před konzultací – 30 minut

 • úvodní konzultace – 90 minut

 • shrnutí informací, vypracování detailního plánu stravování, doplňků a ostatních doporučení, příp. doporučení testů (8-10 stran)

 • následující konzultace – 60 minut

 • emailová/chatová podpora

 

DLOUHODBÁ PÉČE  – 7100 Kč / 300 EUR

 • analýza 4 stranového vstupního dotazníku před konzultací – 30 minut

 • úvodní konzultace – 90 minut

 • shrnutí informací, vypracování detailního plánu stravování, doplňků a ostatních doporučení, příp. doporučení testů (8-10 stran)

 • následující konzultace – 60 minut

 • 3. a 4. Konzultace – 2 x 30 minut

 • emailová/chatová podpora

 

Konzultace pro stávájící klienty 30 min - 890 Kč / 38 EUR

Indiviuální konuzultace
lab.jpg

Laboratorní testy funkční medicíny

Internet je plný diskuzních skupin, fór a článků, kde naleznete všemožné diagnózy a návody, co s nimi. Každý lékař se v duchu pousměje, když k němu dorazí pacient, který se radí s tzv. Dr. Googlem. Příznaky mnoha civilizačních onemocnění se ale shodují a překrývají, a když člověk nedostane uspokojivou odpověď a řešení ani u lékaře, tak mu už moc cest, jak postupovat dál, nezbývá. Proto je tato situace zcela běžná a pochopitelná. Bez správného určení příčin symptomů nemoci se však člověk ocitá v rukou nesčetných prodejců různých doplňků stravy a „superpotravin“, kteří nabízí své produkty právě se sliby, že ten jejich zatočí se symptomy, které člověka trápí nejvíc. Tělo je ale komplexní systém, kde se nic neděje jen tak pro nic za nic a zázračná pilulka na všechny neduhy opravdu neexistuje. Když si člověk tedy chce ušetřit peníze, čas a námahu s braním velkého množství doplňků stravy bez přesného zacílení a s nejasným reálným účinkem, upřímně radím...

Nehádej, testuj!

Určení hloubkových příčin nerovnováhy v organismu z biochemického a bakteriologického hlediska je totiž základ, ze kterého lze vykročit na cestu k uzdravení nejjednodušeji. Profesionální testy funkční medicíny lze provést v mezinárodních laboratořích, které se tímto specifickým testováním zabývají. Díky nim určíme, co v těle chybí nebo přebývá  a jaký je mechanismus vzniklé nerovnováhy . Na základě přesných údajů následně sestavíme individuální ozdravný plán na míru Vašemu organismu. Budete přesně vědět, proč jednotlivé doplňky stravy berete, a z fyzického hlediska tím pomůžete tělu s návratem do rovnováhy cíleně a efektivně.

Jak to funguje?

1. Dle Vašich aktuálních potřeb / zdravotních potíží společně vybereme vhodné testy.
2. Test provedete v pohodlí svého domova, testovací sada Vám přijde poštou spolu s instrukcemi.
3. Odebrané vzorky pak odešlete dle návodu přímo do laboratoře (poštou nebo Fedexem).
4. Do 3–4 týdnů nám laboratoř zašle výsledky, které Vám při konzultaci vysvětlím a na jejich základě sestavím přesný plán pro Vaše uzdravení.

Nejčastěji používané testy:

 
Laboratorní testy
Terapie klidem

Terapie klidem

"Zkalená voda se vyčistí, je li v klidu."

                                                           Lao-c'

 

Klid je prvním krokem i cílem naší cesty zpátky ke zdraví. Zní to jako paradox, ale je to tak. Neplatí totiž, že až udělám toto, dosáhnu tamtoho a o všechno se postarám, že pak budu v klidu. To nám totiž nikdo nezaručí a obvykle se ukáže něco dalšího, co nám v tom zabrání. Život je pohyb, změna, vývoj. Klid je ale prostor, ze kterého tento pohyb vychází. A ten si lze uvědomit v kterémkoliv okamžiku. A také v tomto klidovém okamžiku ZAČÍT ZNOVOU. A znovu. A znovu.

Je ale těžké si možnost prožívat klid vůbec připustit. Obzvlášť když jsme ve stavu strádání, fyzického či duševního. Když jsou tady bolesti a diskomfort všeho druhu – úzkosti, deprese či strach. Když tělo není v pořádku, v rovnováze, je prakticky nemožné docílit klidu mysli a opačně!

Říká se, že když dosáhneme trvalého klidu mysli, tělo se uzdraví automaticky. To je sice možné, ale je velice málo lidí na světě, kteří jsou toho schopni i ve stavu nemoci docílit. Dle mé zkušenosti je potřeba „pracovat“ v obou směrech. Naučit se nacházet střípky klidu, kdykoliv je to možné, a mít neustále na zřeteli, že toto je náš cíl. Ale zároveň porozumět svému tělu a jeho potřebám natolik, abychom byli schopni mu s pomocí vhodné stravy a bylinek, dostatečného pohybu a spánku, správným dýcháním a uvědomováním si emocionálních reakcí umožnit vrátit se do jeho přirozeného stavu zdraví a rovnováhy.

Z biochemického hlediska je také dosažení klidového, relaxačního stavu pro uzdravení klíčové. Naše tělo funguje ve dvou základních režimech – boj/útěk, tedy stav napětí a výdeje energie, a odpočinek/trávení, kdy se naše tělo vyživuje, regeneruje a ozdravuje tkáně. Více o mechanismu vlivu stresu na zdraví si můžete přečíst zde.

Klid je dnes kažodpádně vzácná komodita, a jelikož pro mě osobně se stala základem mé existence, ráda bych ji nabídla i Vám prostřednictvím společných „sezení“, jejichž hlavním cílem a podstatou je sdílení Vašich potíží a trápení, které Vám právě dosažení klidu neumožňují. Podíváme se na ně z jiných, mnohdy překvapivých úhlů pohledu, s otevřenou myslí a srdcem a s nadhledem, který umožní abyste znovu nalezli pevnou půdu pod nohama a aby se Vám znovu lépe dýchalo a usínalo.

To, co touto formou předávám, není hmatatelné a testovatelné tak jako především analytický/fyzický přístup laboratorních testů či klinických výživových doporučení. Jedná se o nehmotnou emoční a pocitovou podporu a uvolnění, které nastává díky otevření vnitřní moudrosti Vás samotných a Vaší připravenosti pochopit souvislosti. Účinek je ale v jistých ohledech ještě mnohem mocnější než jakékoliv rady nebo doplňky stravy. 

Pracuju formou rozhovorů, ať už osobně, nebo online formou. Pořádám také pobytové akce, kde je společné sdílení a navození klidu o to intenzivnější, že je spojené s pobytem v panenské přírodě, vychutnáváním si čistých, chutných pokrmů, klidovým cvičením a relaxačními aktivitami. V případě zájmu o pobyt mi prosím napište e-mail.

"TERAPIE KLIDEM" JE AUTOMATICKOU A NEDÍLNOU SOUČÁSTÍ NAŠEHO SETKÁNÍ A TEDY JE BEZPLATNÁ. 

 
 
 
 
tree.jpg
bottom of page